Każdego z nas niepokoi sytuacja, gdy bliska osoba nagle lub stopniowo przestaje nas rozpoznawać. Jest to przytłaczające, a najgorsze jest poczucie bezradności. Podobna sytuacja ma miejsce po udarze mózgu lub w przypadku związanej z wiekiem utraty funkcji poznawczych, określanej jako demencja starcza. Taki stan bliskiej osoby wpływa znacząco na życie rodzinne. Jednak nie wszystko jest stracone – poprawa jest dziś w zasięgu ręki.
W wyżej wymienionych stanach dochodzi do utraty komórek nerwowych (neuronów) w mózgu, podobnie jak po przebytym udarze mózgu. Zastąpienie utraconych neuronów jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nie mają one zdolności regeneracyjnych. Z tego powodu leczenie choroby Alzheimera czy demencji starczej jest bardzo ograniczone. Czy można coś z tym zrobić?
Synaptyczne połączenie dwóch neuronów
Synapsy – połączenia odpowiedzialne za nasze myślenie
Mózg to inteligentny organ. Jeśli jakaś jego część nie funkcjonuje prawidłowo, stara się to skompensować inną. Nie jesteśmy w stanie przywrócić utraconych neuronów, ale możemy pomóc mózgowi w zwiększeniu komunikacji między nadal funkcjonującymi komórkami nerwowymi. Sygnały między neuronami przekazywane są za pośrednictwem specjalnych połączeń zwanych synapsami, które odpowiadają za nasze procesy myślowe. Jeżeli zmniejsza się liczba neuronów, spada również liczba połączeń – synaps. Przenoszenie sygnałów w synapsach odbywa się za pomocą specjalnych substancji chemicznych, zwanych neuroprzekaźnikami (patrz obrazek wyżej). Ich produkcja zależy od dostępności określonych składników odżywczych. Jeśli organizm nie ma ich wystarczająco dużo, zaczyna pozyskiwać je z własnych neuronów, co jeszcze bardziej pogłębia problem. Powstaje błędne koło, które prowadzi do dalszego pogorszenia funkcji poznawczych.
Jeżeli dostarczamy organizmowi odpowiednie składniki odżywcze w sposób ciągły, zwiększa się produkcja neuroprzekaźników. Synapsy stają się aktywniejsze i bardziej wydajne, co poprawia funkcje mózgu, zwłaszcza zdolności poznawcze. Zwiększona aktywność synaps pobudza kolejne połączenia nerwowe, co prowadzi do powstania pozytywnego cyklu aktywności mózgu (patrz obrazek poniżej). W efekcie dochodzi do widocznej poprawy zdolności poznawczych, a także np. poprawy mowy czy ruchu. Jest to jednak proces wymagający czasu – pierwsze efekty pojawiają się zwykle po kilku tygodniach suplementacji.
RESYNAPTIN – kompleksowa suplementacja składników oparta na dowodach medycznych dla zwiększenia aktywności synaptycznej, stosowana także przez słowackich neurologów
Słowacko-włoska firma naukowa PHARCO GRANCREO wprowadziła na rynek unikalną innowację, RESYNAPTIN. Zawiera kluczowe substancje wspierające produkcję neuroprzekaźników i aktywację synaps mózgowych. Skład RESYNAPTIN jest ściśle oparty na licznych badaniach naukowych i klinicznych, skoncentrowanych na odbudowie zdolności poznawczych. Ponadto został wzbogacony o dodatkowe składniki poprawiające jego wchłanianie i wykorzystanie przez mózg.
RESYNAPTIN – widoczna poprawa rozpoznawania i samodzielności u dorosłych i dzieci
Kilku słowackich neurologów stosuje już RESYNAPTIN w swojej praktyce i poleca go swoim pacjentom. Po ponad 6 miesiącach pierwszych doświadczeń możemy bez wątpliwości stwierdzić, że przynosi on wyraźnie widoczną poprawę w poważnych zaburzeniach funkcji poznawczych i neurologicznych. Przeczytaj poniższe przykłady rzeczywistych doświadczeń z produktem RESYNAPTIN (zgłaszanych bezpośrednio przez lekarzy). Dzięki temu zyskasz wyobrażenie, jak może on znacząco poprawić jakość życia Twoją lub Twoich bliskich. To są prawdziwe historie.
RESYNAPTIN pomógł poprawić życie już w dziesiątkach rodzin
Przypadek 1: Babcia znów może komunikować się z rodziną
70-letnia kobieta ze wschodniej Słowacji przeszła udar mózgu, praktycznie nie była w stanie prowadzić spójnej i zrozumiałej komunikacji, straciła także czucie w palcach, miała problemy z orientacją w czasie i przestrzeni. Już po 2 miesiącach stosowania RESYNAPTIN jest w stanie prowadzić zrozumiałą rozmowę, odzyskała czucie w palcach, jest ogólnie bardziej żywotna i praktycznie samodzielna.
Przypadek 2: Pani doktor może ponownie przyjmować pacjentów w poradni okulistycznej
Pani doktor z zachodniej Słowacji przeszła przemijający atak niedokrwienny mózgu w wieku 62 lat. Pogorszyła się jej pamięć, straciła słuch w lewym uchu, często opuszczała pracę z powodu zmęczenia. Cierpiała z powodu trudności w pisaniu raportów bez literówek i błędów oraz powtarzała pacjentom informacje, ponieważ zapominała, że już je podała. Już w pierwszym miesiącu stosowania poprawiła się jej zdolność pisania bez błędów oraz płynność komunikacji w gabinecie. Jest szczęśliwa, że znowu może nieprzerwanie pracować.
Przypadek 3: Córka poprawiła się w szkole.
7-letnia dziewczynka ze wschodniej Słowacji z poliradikulopatią (zespół Guillaina-Barrégo). Objawy obejmowały zmęczenie, opóźnienie rozwoju, osłabienie funkcji poznawczych, trudności w myśleniu i nauce oraz brak chęci do ruchu. Już w pierwszym miesiącu stosowania RESYNAPTIN nastąpiła znacząca poprawa funkcji poznawczych oraz wzrost chęci do aktywności fizycznej. Po zaledwie 10 saszetkach RESYNAPTIN dziewczynka była w stanie wykonać skok obunóż, czego wcześniej nie potrafiła – miała problem nawet z podniesieniem nogi. Znacząco poprawiła się jej umiejętność pisania, a także aktywnie interesuje się nauką. Wcześniej była zwolniona z zajęć wychowania fizycznego, a teraz bierze w nich udział i ćwiczy. Lekarze również zauważyli, że dziewczynka nie miała wykształconych odruchów ruchowych. Już w pierwszym miesiącu stosowania RESYNAPTIN udało się przywrócić dwa odruchy. Rodzice dostrzegają ogromny postęp w rozwoju dziecka.
Przypadek 4: Młody mężczyzna przypomniał sobie wydarzenia sprzed roku i zaczął lepiej poruszać rękami.
38-letni mężczyzna ze środkowej Słowacji przeszedł ciężkie zapalenie mózgu, co doprowadziło do rozwoju zespołu apatycznego. Przestał aktywnie poruszać kończynami i niemal całkowicie się wycofał z komunikacji. Już po miesiącu stosowania RESYNAPTIN poprawiła mu się pamięć, zaczął aktywnie poruszać rękami i stał się bardziej rozmowny. Po powrocie do szpitala RESYNAPTIN został mu odstawiony, co spowodowało widoczne pogorszenie stanu. Po powrocie do domu i ponownym wdrożeniu RESYNAPTIN nastąpiła ponowna poprawa.
Przypadek 5: Babcia znowu śpiewa przy domowych obowiązkach.
75-letnia kobieta ze wschodniej Słowacji, po przebytym niedokrwiennym udarze mózgu, była niesamodzielna, straciła czucie w rękach i stała się apatyczna. Już po dwóch miesiącach stosowania RESYNAPTIN poprawił jej się nastrój, odzyskała samodzielność i stała się bardziej energiczna. Znowu wykonuje prace domowe, przy których śpiewa ludowe piosenki.
Przypadek 6: Dziadek już nie oskarża innych, że zabierają mu rzeczy.
76-letni mężczyzna z okolic Bratysławy został zdiagnozowany z zaburzeniem pamięci krótkotrwałej. Ciągle paranoicznie oskarżał bliskich o zabieranie lub chowanie jego rzeczy. Często się gubił i przez długie godziny nie wiedział, gdzie się znajduje ani która jest godzina. Po 2,5 miesiącach stosowania RESYNAPTIN paranoja ustąpiła, jest zorientowany, pamięta, gdzie kładzie przedmioty, przestał oskarżać bliskich i ma świadomość czasu.
Przypadek 7: Kobieta w pracy znowu się koncentruje i nie ma migren.
58-letnia kobieta z zachodniej Słowacji, zdiagnozowana z łagodnym zaburzeniem poznawczym (upośledzeniem zdolności rozpoznawania), miała trudności z dłuższą koncentracją na zadaniach w pracy. Po pracy często cierpiała na migreny. Już w drugim miesiącu stosowania RESYNAPTIN migreny praktycznie ustąpiły, a w pracy radzi sobie z zadaniami bez problemów.
Przypadek 8: Dziadek znowu porusza ręką i komunikuje się z bliskimi.
78-letni mężczyzna z regionu Záhorie, po przebytym krwotocznym udarze mózgu, nie był w stanie używać prawej ręki, miał problemy z orientacją w czasie i mówił niespójnie. Już po dwóch miesiącach stosowania RESYNAPTIN jego stan uległ takiej poprawie, że może poruszać ręką, jest zorientowany i komunikuje się normalnie, bez potrzeby rehabilitacji.
Przypadek 9: Babcia znowu się porusza i aktywnie rehabilituje.
70-letnia kobieta z regionu Trnava doznała krwotocznego udaru mózgu. Praktycznie straciła zdolność poruszania się prawą stroną ciała (ręką i nogą), a jej zdolność mowy została osłabiona. Już po pierwszym miesiącu stosowania RESYNAPTIN odzyskała zdolność ruchu i aktualnie jest w trakcie rehabilitacji. Poprawiła się również jej zdolność mówienia.
Jeśli w powyższych przypadkach rozpoznajesz podobne objawy u swoich bliskich lub znajomych, poinformuj ich proszę o produkcie RESYNAPTIN.
RESYNAPTIN jest dostępny w formie proszku rozpuszczalnego w wodzie, zawiera 30 saszetek. Ma naturalny smak herbaty brzoskwiniowej, nie zawiera dodatku cukru, glutenu ani laktozy. Zawiera aminokwas fenyloalaninę. Jest odpowiedni również dla dzieci. Rocznie na Słowacji sprzedaje się ponad 700 jego opakowań.
MUDr. Piotra Čičváka
neurolog, Stara Lubownia