Zespół cieśni nadgarstka – objaj i natychmiastowa pomoc

senior-woman-with-medical-problems-2048x1365

Zespół cieśni nadgarstka (łac. syndroma canalis carpi), potocznie nazywany cieśnią nadgarstka, to schorzenie nerwów. Jest to neuropatia uciskowa (łac. nervus – nerw, patos – choroba), najczęściej dotycząca jednego nerwu – nerwu pośrodkowego (łac. nervus medianus), który unerwia dłoń i palce. Cieśń nadgarstka to neuropatia zaliczana do typowych chorób zawodowych, wynikająca z długotrwałego, monotonnego przeciążania ręki i nadgarstka.

Typowe symptomy to uczucie mrowienia, drętwienia palców (parestezje), zazwyczaj obejmujące trzy palce, rzadziej wszystkie. Może także pojawić się uczucie opuchnięcia dłoni bez widocznego obrzęku. Początkowo objawy występują głównie w nocy, powodując wybudzanie się nad ranem. Po potrząśnięciu ręką lub poruszeniu palcami następuje ulga. W późniejszym stadium objawy mogą pojawiać się także w ciągu dnia, nawet w spoczynku.

W zaawansowanym stadium choroby mogą wystąpić problemy z motoryką palców, np. trudność w podniesieniu monety lub naciśnięciu przycisku. Długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego prowadzi do stopniowej degradacji jego osłonki mielinowej, która odpowiada za ochronę i odżywianie nerwu. Jej ubytek powoduje zaburzenia w przewodnictwie nerwowym, co prowadzi do nasilenia objawów w nadgarstku, dłoni i palcach.

Snímka obrazovky 2025-03-14 o 11.14.21_1

Jak temu zaradzić? Jak zapobiegać cieśni nadgarstka?

Jeśli zauważymy powyższe objawy, należy zachować ostrożność i zmniejszyć obciążenie ręki oraz nadgarstka. Szybką ulgę mogą zapewnić różne maści lub żele przeciwbólowe. Ból jednak będzie się ciągle powracał, ponieważ nerw jest już wyraźnie uszkodzony (utrata mieliny). Jeśli ból będzie się utrzymywał i nasilał, należy skonsultować się z lekarzem (ortopedą, neurologiem). Oprócz leczenia warto stosować również dedykowane produkty wspierające odżywianie nerwów, szczególnie te, które wspierają regenerację myeliny (remielinizacja) oraz ograniczają rozprzestrzenianie się neuropatii na inne nerwy.

W ramach profilaktyki zaleca się krótkie, powtarzalne ćwiczenia nadgarstka w ciągu dnia. Jeśli pojawią się pierwsze objawy zespołu cieśni nadgarstka, należy zmniejszyć intensywność obciążenia ręki. Warto wdrożyć odpowiednią dietę lub suplementację wspierającą ponowną produkcję mieliny nerwowej (remielinizacja). Te proste kroki zazwyczaj znacząco zmniejszają ryzyko dalszego rozwoju zespołu cieśni nadgarstka.

young-beautiful-hispanic-woman-ecommerce-business-worker-suffering-wrist-pain-office-2048x1365

REMYELIN to neurospecyficzny suplement diety, który wspomaga odżywianie osłonki nerwowej (mieliny).

Stosowanie REMYELINU w przypadku zespołu cieśni nadgarstka sprzyja regeneracji nerwu pośrodkowego, łagodząc w ten sposób nieprzyjemne objawy (mrowienie, mrowienie palców, ból nadgarstka itp.)

Ból tunelowy - jak wynika z badań klinicznych, ból ustąpił po 15 dniach stosowania. Wypróbuj sprawdzony produkt!

Jeżeli od dłuższego czasu zmagasz się z bólem cieśni nadgarstka, zapoznaj się z wynikami najnowszych badań klinicznych.

W 2024 roku na Słowacji produkt REMYELIN był badany klinicznie przez 2 miesiące w 17 klinikach (w tym 11 neurologicznych) na blisko 90 osobach. Wykazano złagodzenie bólu spowodowanego kanałem nadgarstka i poprawę ruchomości nadgarstka.

REMYELIN zawiera 30 kapsułek. Ogólnie zaleca się 1 kapsułkę dziennie. Jest dostępny w e-sklepach. Biorąc pod uwagę jego średnią cenę, cena dziennej dawki wynosi 400 HUF i warto spróbować.

44_remyelin-1080x1620-2.png_1

Porównanie różnic między produktem REMYELIN a standardowymi produktami zawierającymi witaminy przeznaczonymi do zażywania w przypadku trudności związanych z zespołem cieśni nadgarstka, bólami krzyża, pleców, neuropatią lub bólem nerwowym po opryszczce

Snímka obrazovky 2025-03-17 o 9.18.19 (2)

REMYELIN możesz kupić TUTAJ


MVDr. Piotr Blaszko

Dyrektor ds. badań i rozwoju PHARCO GRANCREO

img-7191-scaled-qyl2qj8fmlskcflh4aw85cwklq4n79klc1kizg2m4o