Zespół jelita drażliwego - zaburzenie czynnościowe jelit. Badania kliniczne wykazały, że możemy znacząco poprawić jakość naszego życia już w ciągu 8 dni.

Zespół jelita drażliwego (IBS) występuje u 20% populacji europejskiej. Jest to zaburzenie czynnościowe jelit, na które człowiek może cierpieć latami, a nawet dziesięcioleciami i nie być tego świadomy. Jest to choroba, w której podczas badania endoskopowego nie stwierdza się widocznych zmian patologicznych w błonie śluzowej jelita. Mimo to pacjent cierpi na typowe objawy, takie jak częste wypróżnienia (2-4 razy dziennie), które są nieregularne (nawet przypominające biegunkę), wzdęcia jelit, skurcze brzucha i rzadziej zaparcia. Często zdarza się, że osoba chora wielokrotnie odwiedza gastroenterologa i mimo podejmowanych wysiłków, poprawa jest zazwyczaj bardzo krótkotrwała. Lekarze używają również slangowego określenia „nieszczelne jelito” w odniesieniu do zespołu jelita drażliwego. Dlaczego?

snimka-obrazovky-2024-08-23-o-152810-2

Zespół jelita drażliwego ma najprawdopodobniej podłoże immunologiczne, w którym błona śluzowa jelita jest dotknięta przewlekłym mikrozapaleniem. Pozostałości np. przeciekają przez dotkniętą chorobą błonę śluzową jelita. mikroorganizmy bakteryjne naturalnie występujące w jelicie grubym. A także różne inne substancje i potencjalne alergeny. Wszystko to wyzwala i podtrzymuje mikrozapalenie w błonie śluzowej, czego skutkiem są widoczne jedynie mikroskopijnie pęknięcia błony śluzowej jelita. Wymienione wyżej potencjalne alergeny stale przez nie przenikają, podtrzymując w ten sposób patologiczny cykl mikrozapaleń i mikropęknięć w błonie śluzowej jelit. Co możemy z tym zrobić?

pharco-histamin-5-1024x1024

REVICOLIN – sprawdzony produkt na zespół jelita drażliwego, który poprawia jakość życia już w 8 dni

Słowacko-włoska spółka deweloperska PHARCO GRANCREO wprowadziła na rynek docelowy produkt REVICOLIN. W słowackiej praktyce ambulatoryjnej (lekarz medycyny Jarolím Šutka, Poradnia gastroenterologiczna, Bratysława) w 2022 r. przeprowadzono badania kliniczne preparatu REVICOLIN u osób cierpiących od dłuższego czasu na zespół jelita drażliwego. Wyniki badań wykazały bez wątpienia, że ​​REVICOLIN poprawił jakość życia osób cierpiących na zespół jelita drażliwego średnio w ciągu zaledwie 8 dni. Wyniki badań klinicznych przedstawiono w poniższej tabeli.

revicolin-studia-1024x361

REVICOLIN został opracowany w celu zahamowania wyżej wymienionych mikrozapaleń w błonie śluzowej jelit, wspomagając jednocześnie odżywianie i wzrost komórek jelitowych (kolonocytów). Przywróci to integralność błony śluzowej jelita bez mikropęknięć. Zapobiega to przedostawaniu się resztek treści jelitowej, części drobnoustrojów bakteryjnych i alergenów do tkanki śluzowej. Jednocześnie zwiększa się ogólne odżywienie i żywotność komórek błony śluzowej jelit. Rezultatem jest naturalna, funkcjonalna odbudowa jelit i zminimalizowanie lub wyeliminowanie wyżej wymienionych objawów.

Osoby biorące udział w badaniu i przyjmujące REVICOLIN zgłaszały poprawę jakości życia średnio już po 8 dniach stosowania. REVICOLIN może być również stosowany profilaktycznie podczas wyjazdów zagranicznych (w podróż służbową, na wakacje), gdzie na nasze jelita czyha wiele niebezpieczeństw. W ten sposób możesz znacznie zmniejszyć ryzyko zmarnowania wakacji.

Zaleca się przyjmowanie leku REVICOLIN 2 x 1 kapsułka dziennie (1x rano, 1x wieczorem) w ciągu pierwszych 14 dni stosowania, później wystarczy 1 kapsułka rano. Jest powszechnie dostępny w aptekach i sklepach internetowych. Przy średniej cenie 1 dzienna dawka kosztuje mniej niż 1 euro, więc warto spróbować.

REVICOLIN możesz kupić TUTAJ


Lekarz Jarolim Šutka

internista, gastroenterolog

mudr-jarolim-sutka-qntbpkuhgx0i734qwmjcla3j8lo3o7c08g3z1ctzew-3